fbpx

Agencja pośrednictwa pracy – czym się zajmuje?

Zadania agencji pośrednictwa pracy

Agencja pośrednictwa pracy zajmuje się znalezieniem zatrudnienia kandydatów do pracy, a pracodawcom odpowiednich pracowników. Pośredniczy w relacji pracownik-pracodawca na każdym etapie zatrudnienia. Poszukuje pracowników o odpowiednich kwalifikacjach do zapotrzebowania jakie zgłasza klient. Dobiera pracowników biorąc pod uwagę kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie. Zawsze stara się sprostać oczekiwaniom klienta w przedstawieniu mu jak najlepszych propozycji pracowników.

Formalności

Agencja zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z kontraktem. Między innymi wszystkimi kwestiami związanymi z podpisaniem umowy, jej poprawnymi zapisami, zabezpieczeniem interesów kandydata i pracodawcy, a także ustalenia kwestii noclegów, dojazdów, czasu pracy, wynagrodzenia, długości kontraktu, jego warunków, zakresu obowiązków itd. Ponadto stale dostarcza informacji swoim podopiecznym o nowych ofertach pracy. Dzięki temu osoby współpracujące z agencją pracy mogą liczyć na ciągłość zatrudnienia.

Transport i zakwaterowanie

Pracownicy są wyręczeni z organizacji wyjazdu oraz zapewnienia sobie miejsca zakwaterowania, bo agencja organizuje wszystkie aspekty za nich. Bardzo często oferuje również podwyższanie kwalifikacji zawodowych np. naukę języka obcego i dostęp do kursów. Zajmuje się negocjacją stawek i warunków zatrudnienia z klientem. To daje pewność kandydatom, że agencja dzięki swojemu doświadczeniu wynegocjowała z zagranicznym kontrahentem najlepsze możliwe warunki dla swoich podopiecznych. Zapewnia pełne wsparcie dla pracowników wyjeżdżających za granicę. Jest z nimi w stałym kontakcie, odpowiada na ich potrzeby, pytania i wątpliwości w trakcie wyjazdu. Na bieżąco rozwiązuje problemy jeśli się pojawiają. Gdy kandydat nie zna języka obcego to agencja jest dla niego świetnym rozwiązaniem na początek nim zdobędzie umiejętności komunikatywnego posługiwania się nim.

Agencja pracy = legalna praca

Podsumowując agencja pośrednictwa pracy na zagranicznych kontraktach to gwarancja legalnego zatrudnienia. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że wszystkie ustalenia sprzed wyjazdu będą spełnione. Każda agencja pracy, aby prowadzić działalność musi pozyskać wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia. Jeśli agencja jest uczciwa i prowadzi rzeczywiście działalność związaną z pośrednictwem pracy musi posiadać dedykowany numer w rejestrze, który pokazuje czy firma jest w nim obecna czy też nie.

OFERTY PRACY